Światłowody

Inne tematy niezawarte w pozostałych działach.
Kolba_PL

Światłowody

przez Kolba_PL » 20 lut 2016, o 12:37

Witam Państwa!
W związku z jakąś awarią w usługach świadczonych przez Patrotel, był u mnie ich technik. W "wolnej" rozmowie powiedział on, iż powinniśmy postarać się o zmodernizowanie naszej sieci teleinformatycznej na kable światłowodowe. Niestety, Petrotel nie reaguje na pojedyncze głosy klientów, ale mielibyśmy dużo większe szanse na modernizację, jeżeli taki wniosek złożylibyśmy (i jego realizację monitorowali) jako większa grupa mieszkańców.
Może warto by zebrać podpisy i podziałać w tym kierunku? Czy byłby ktoś chętny tym się zająć?

Chcę dodać, że realnie możemy mieć po 10 mbps, a sama "telewizja osobista" z kanałami HD pochłonęłaby tę prędkość. Nie podnoszę tu kwestii np. monitoringu z podglądem przez sieć, czy korzystanie z sieci przez inne urządzenia. Nie posunę się do argumentów demagogicznych i nie zapytam, co na taką opcję nasze dzieci...

Wrzucam więc niniejszy temat pod rozwagę

Aleksandra
Administrator

Re: Światłowody

przez Aleksandra » 22 lut 2016, o 14:07

Zapewne wiele jest osób, które chciałyby mieć większą przepływność łącza. Niestety Petrotel ma tu monopol i faktycznie nie chce im się w tym babrać. Ze znajomymi również zastanawialiśmy się nad zorganizowaniem większej grupy osób i zwróceniem się z taką prośbą do Petrotelu. Chyba czas zadziałać coś w tym kierunku, bo Petrotel chyba sam nie widzi jakie może mieć z tego korzyści. Mieszkańców w Brwilnie przybywa.

pzagun

przez pzagun » 14 mar 2016, o 17:17

Jestem za,

Pol

przez Pol » 1 paź 2019, o 13:22

Odnawiam temat, dowiedziałem się od znajomego z Petrotelu, że pierwsze domy od strony Płocka są już podłączone na światłowodzie(mimo, że na infolinii nic o tym nie wiedzą) ale żeby siec się rozwijała trzeba składać wnioski o podłączenie, im będzie większe zainteresowanie tym szybciej dotrze sieć, dlatego każdy może by napomknął wokół swoich sąsiadów o tej możliwości. Dowiedziałem się również, że we wniosku dobrze jest się określić (o ile to możliwe), że od centralki światłowód pociągnie się we własnym zakresie co znacznie przyspiesza realizację( nie muszą organizowac przetargów, mniej biurokracji itp). W moim przypadku to kwestia wykopania szpadelkiem 15 metrowego kanału, samo położenie kabla i podłączenie wykonuje Petrotel. Myślę, że sprawa jest warta zainteresowania, żeby nas inne wsie nie wyprzedziły, tym bardziej że oferta Petrotelu 33zł za 300Mb/s jest bardzo konkurencyjna.

Kolba_PL

przez Kolba_PL » 2 paź 2019, o 20:37

Witam!
A jest gdzieś wzór takiego wniosku, czy każdy komponuje go indywidualnie?

no avatar
Haczyk

przez Haczyk » 12 paź 2019, o 08:35

Podbijam, jeśli ktoś posiada wniosek na wzór to bardzo chętnie bym z niego skorzystał!! Ile można na światłowód czekać.

Aleksandra
Administrator

przez Aleksandra » 21 paź 2019, o 09:01

Otrzymałam od Petrotelu następującą informację:

Pragnę poinformować, że w miesiącach sierpień – październik br. wybudowaliśmy w części Brwilna fragment światłowodowej sieci abonenckiej, z której aktualnie mogą korzystać mieszkańcy zlokalizowani w przybliżeniu w pokazanym poniżej obszarze [załącznik], pod warunkiem, że POSIADAJĄ JUŻ PRZYŁĄCZE KANALIZACJI TELEKOMUNIKACYJNEJ PETROTEL.

W tym roku nie przewidujemy już dalszej rozbudowy sieci światłowodowej w Brwilnie.

Ewentualna rozbudowa w przyszłym roku jest uzależniona od możliwości budżetowych Petrotel.

Więc albo będziemy czekać na nie-wiadomo-kiedy albo znów trzeba zebrać podpisy, by ich zachęcić do inwestycji i… też czekać na nie-wiadomo-kiedy.

Tak czy inaczej nadal to święte nigdy.
Załączniki
image002.png
image002.png (222.33 KiB) Przeglądane 489 razy

Powrót do Ogólne